5. dubna 2021

Volná kapacita Multidisciplinárního týmu pro děti a adolescenty ohrožené duševním onemocněním – MTDZ

Jde o novou službu stojící na mezioborové týmové spolupráci při poskytování zdravotních, sociálních a speciálně pedagogických služeb, ambulantního i terénního charakteru. Členy týmu jsou dětští psychiatři, psychologové, rodinní terapeuti a poradci, speciální pedagogové, sociální pracovníci, psychiatrické sestry.

 

Služba je určena pro děti a adolescenty ve věku 0-18 let s trvalým bydlištěm na území hlavního města Prahy.
Tým se zaměřuje na prevenci a zkracování hospitalizací a pomoc hospitalizovaným v návratu zpět do komunity s důrazem na rodinné prostředí, školu a sociální vztahy. Péče našeho týmu je časově omezena na dobu 3 – 6 měsíců.

 

Bližší informace naleznete zde.

 

Zájemci o službu nás mohou kontaktovat ve všední dny mezi 9 – 15 hodinou prostřednictvím telefonu: 608173556 nebo prostřednictvím adresy: mtdz@dumtriprani.cz. Tým působí na Nuselské poliklinice (Táborská ulice, Praha 4).

 

Pilotní provoz týmu je realizován v rámci reformy psychiatrické péče ve spolupráci s ordinací MUDr. Viktora Hartoše (Mamadů Praha s.r.o.). Realizace probíhá díky projektu MZ ČR, který má název Nové služby a je financován z prostředků ESF.

 

22. března 2021

Pozastavené programy v Mezipatře

Všechny programy probíhající v Centru pro děti Mezipatro jsou kvůli epidemiologickým opatřením pozastavené do odvolání. Probíhají jen individuální konzultace a doučování.

 

Děkujeme za pochopení.

12. března 2021

Hledáme dobrovolníky na výpomoc v DPPD

Hledáme dobrovolníka/y  na výpomoc se zajištěním dopoledního provozu v DPPD: zajištění chodu Domečku a výpomoc s distanční výukou.

Všední dny v čase 8.00 – 13.00.

 

Podmínkou je splnění kvalifikačních předpokladů pro výkon SPOD (VOŠ nebo Bc. vzdělávání v pomáhajících, pedagogických nebo humanitních oborech).

Nabízíme potvrzení o praxi (a dobrý pocit). Nástup ihned.

 

Kontaktní osoba: michaelahanykyrova@dumtriprani.cz

1. března 2021

Změna ve vedení Centra pro rodiny Delta

Od 1.3. 2021 přebírá vedení Centra pro rodiny Delta Mgr. Lucie Hanžlová. Dosavadní vedoucí, Mgr. Michal Kniha, bude dále s týmem Domu tří přání spolupracovat externě.

 

Přejeme Lucii hodně štěstí ve vedoucí pozici, Michalovi děkujeme a přejeme hodně štěstí v další práci.

 

25. února 2021

Bezpečně v Domě tří přání

Od dnešního dne do Domu tří přání pouze v respirátorech FFP2, KN95 nebo FFP3. U vchodu a při vstupu do center najdete dezinfekce, které prosíme aktivně používejte při příchodu i odchodu. Pokud se necítíte dobře, prosíme, přesuňte svou konzultaci u nás na jiný termín. Naši sociální pracovníci se s vámi rádi spojí i online.

Děkujeme Vám za pochopení!

20. února 2021

NGO Excellence

Byli jsme vybráni do programu Nadace Neziskovky NGO Excellence – zaměřeného na rozvoj neziskových organizací.
Série workshopů, mentoringu a vzdělávání v oblasti strategického plánování začne 23. února a potrvá až do srpna.

 

Děkujeme za příležitost.

15. února 2021

45. výročí úmrtí Přemysla Pittra

Dnes si připomínáme 45. výročí úmrtí Přemysla Pittra, kazatele, publicisty, pedagoga, humanisty a zachránce 800 dětí, po kterém je pojmenováno naše pobytové zařízení pro děti. Připomeňte si jeho životní příběh a přečtěte si více o našem pobytovém zařízení tady.

 

27. ledna 2021

Vyhlášení Neziskovky roku

Známe výsledky Neziskovky roku. V naší kategorii „Velká Neziskovka“ bylo nakonec uděleno pouze třetí místo, Dům tří přání tak zůstal v kategorii semifinalistů.

Gratulujeme všem oceněným a děkujeme Vám všem za podporu a hlasování v Ceně veřejnosti.

 

Dům tří přání © 2017. Zapsaný ústav vedený u Městského soudu v Praze, spisová značka U 426.