24. září 2020

Série rozhovorů s pracovníky D3P: „Sociální pracovníci, naši hrdinové“

Série rozhovorů s pracovníky neziskové organizace Domu tří přání si klade za cíl představit tým lidí, kteří stojí za Domem tří přání. Přiblížit, co je obsahem práce sociálního pracovníka a příběhy, se kterými se potkáváme. Protože naši sociální pracovníci, vychovatelé a terapeuti jsou naši hrdinové.

 

#socialnipracovnicinasihrdinove

 

První dva rozhovory si můžete přečíst zde.

24. září 2020

Bezpečně v D3P

Vážení klienti, děkujeme, že v našich centrech dbáte na vzájemnou ohleduplnost. Dezinfikujete si ruce, nosíte roušku a v případě, že se necítí dobře, odložíte svou konzultaci.

 

Zvýšená bezpečnostní opatření platí i pro nás. Pravidelně větráme, dezinfikujeme si ruce a nosíme roušky.

 

Zvýšená bezpečnostní opatření platí v Domě Přemysla Pittra. Všichni v zařízení se pohybují v rouškách a všem je po příchodu změřena tělesná teplota. Konzultace v prostorách ZDVOP probíhají v rouškách.

 

Děkujeme.

9. září 2020

Aktuální situace v našich centrech: Od čtvrtka 10. září 2020 opět v rouškách

Vážení klienti, vzhledem k nařízení vlády a aktuální situaci kolem nemoci Covid-19, poskytujeme od zítra konzultace opět pouze v rouškách. Prosíme Vás také, abyste si při příchodu do našich center vydezinfikovali ruce. Pokud se necítíte dobře, nebo jste se setkali s někým, kdo by mohl být pozitivní, prosíme, přesuňte svou návštěvu u nás na jiný termín.

 

Děkujeme Vám za pochopení!

17. srpna 2020

Centrum pro rodiny Delta

Od 18. 8. 2020 do 20. 8. 2020 bude tým Centra pro rodiny Delta na plánovaném výjezdu. V těchto dnech bude centrum uzavřené.

 

Děkujeme za pochopení.

14. srpna 2020

Letní Dílny tvořivosti v Mezipatře

 

Ve dnech 3. – 7. srpna proběhla pod vedením lektorky MgA. Marie Ladrové v Centru pro děti Mezipatro týdenní dílna tvořivosti.
Tématem dílen byla země. Země jako planeta, ale i jako materiál ze kterého se dá tvořit.

 

V tomto týdnu se děti staly průzkumníky země a povrchů kolem nás. Společně s lektorkou si všímali přírody, domů a lidí kolem
a všechny tyto dojmy zpracovávali konkrétně i abstraktně. Děti se za týden naučily poznávat různé druhy stromů a rostlin,
ale také architekturu a vše kolem nás.

 

Tvořivé dílny doprovázel program dramaterapeutických dílen pod odborným dohledem lektorek Petry Zálešákové, DiS. a Bc. Heleny Jurenkové.

 

 

 

 

 

 

 

11. srpna 2020

Kapacita volných míst v Domě Přemysla Pittra pro děti

Od začátku srpna je obnoven provoz Domu Přemysla Pittra pro děti. Aktuální volná kapacita je – 4 místa pro dlouhodobý pobyt a 2 místa pro akutní pobyt.

20. července 2020

Výzva

Ve spolupráci s fotografem Igorem Zacharovem (jeho fotografické portfolio si můžete prohlédnout zde) připravujeme fotografický projekt, který by měl citlivě zachytit
a celospolečensky přiblížit téma dlouhodobého rozvodového konfliktu, případně jiných podob dlouhodobých rodinných konfliktů nebo násilí.

 

Dlouhodobý rozvodový konflikt a různé podoby rodinných konfliktů jsou stěžejní témata naší organizace, a proto budeme rádi, když se podaří tento výjimečný projekt zrealizovat
a tato témata se dostanou do širší společnosti.

 

Hledáme jednotlivce i rodiny, kteří mají zkušenost s životem v dlouhodobém konfliktu a současně už mají k této situaci přirozený odstup. Naše bývalé klienty, ale i vás, kteří jste našimi klienty nebyli.

 

Pokud máte podobnou životní zkušenost a jste ochotní o ní promluvit veřejně, ozvěte se nám prosím. Můžete napsat na: veronikahavlikova@dumtriprani.cz

 

Děkujeme Vám!

11. července 2020

Konec sbírky v rámci projektu „ČSOB POMÁHÁ REGIONŮM“

Ve čtvrtek 2.7.2020 skončila sbírka v rámci projektu „ČSOB pomáhá regionům“, ve které se nám podařilo na úpravy zahradu u Domu Přemysla Pittra vybrat 26 301 Kč.
ČSOB nás k tomu podpoří částkou 40 000 Kč.

 

Děkujeme všem našim přispěvatelům za finanční, ale i celkovou, podporu!

Dům tří přání © 2017. Zapsaný ústav vedený u Městského soudu v Praze, spisová značka U 426.