26. března 2020

Aktuální kontaktní údaje

V případě, že potřebujete kontaktovat Centra Delta, Mezipatro nebo Administrativní tým,
využijte prosím tyto kontaktní údaje:

 

Administrativní tým: 602 662 099
Centrum pro rodiny Delta: 602 662 063
Centrum pro děti Mezipatro: 724 865 400

 

Děkujeme za pochopení.

16. března 2020

Opatření v souvislosti s narůstajícím rizikem onemocnění COVID-19

V souvislosti s narůstajícím rizikem onemocnění COVID-19 a nařízením vlády ze dne
15.3. 2020, kterým se omezuje pohyb osob v ČR s platností od 16. 03. 2020 do odvolání je dočasně přerušeno poskytování služeb Krizové pomoci dětem Šestka pro veřejnost.
Toto opatření je přijato také v souladu s pokynem ředitele ZDVOP Domu Přemysla Pittra pro děti ze dne 12. 3. 2020, neboť ZDVOP úzce sdílí prostor s Krizovou pomocí dětem Šestka.

V případě potřeby nebo naléhavých případů náš klienti mohou kontaktovat v pracovní době (viz. Krizová pomoc dětem Šestka) na telefonním čísle 607-531-818. Toto telefonní číslo nenahrazuje osobní konzultace a neslouží jako tzv. krizová linka.

 

Poskytování služeb dětem umístěným v současnosti ve ZDVOP probíhá i nadále, a to v souladu s přijatými vnitřními opatřeními, které mají zabránit šíření koronaviru.

V souvislosti s výše uvedeným nařízením vlády je dočasně přerušeno poskytování služeb v Centru rodinné terapie Horizont. Také zde je možné kolegyně v neodkladných případech kontaktovat telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu.

Věříme, že tato opatření přijmete s pochopením a doufáme, že situace se brzy uklidní, abychom se mohli vrátit zpět k poskytování pomoci a podpoře dětí a jejich rodin.

 

Děkujeme za pochopení,
Mgr. Miroslava Flemrová

Ředitelka Domu tří přání

 

V akutních případech se prosím obracejte na ředitelku organizace Mgr. Miroslavu Flemrovou – 602 662 099.

12. března 2020

Stěhujeme se!

Ve dnech 16.3. až 19.3. 2020 se administrativní tým Domu tří přání, Centrum pro rodiny Delta a Centrum pro děti Mezipatro stěhují do nových prostor. Naše týmy budou po tuto dobu mimo provoz, ruší se všechny konzultace. Od 20. 3. do 31.3. 2020 fungujeme v omezeném režimu. Kontaktovat nás můžete především prostřednictvím mailů a telefonů. Centra Delta a Mezipatro mají nadále zrušené konzultace.

 

Opět se na naše klienty těšíme od středy 1. 4. 2020 na adrese Vltavská 24a/3101, Praha 5 – Smíchov.

Dům Přemysla Pittra pro děti, Krizová pomoc dětem Šestka a služby Centra rodinné terapie Horizont fungují po celou dobu bez omezení.

 

Děkujeme za pochopení!

 

 

11. března 2020

Aktualizujeme informace pro naše klienty v souvislosti s prevencí šíření nemoci Covid – 19:

S ohledem na vývoj situace dočasně omezujeme možnost dlouhodobého pobytu mimo zařízení u dětí umístěných v Domě Přemysla Pittra (víkendové propustky). S těmito dětmi je možné jít pouze na kratší procházku s podmínkou, že s nimi rodiče nebudou navštěvovat nákupní centra a uzavřené dětské koutky apod. Děkujeme za respektování výše uvedeného nařízení.

 

Nadále platí, že situaci sledujeme a dbáme na doporučení všech orgánů státní správy, MČ Praha 6 a také Asociace poskytovatelů sociálních služeb, jíž jsme členem. Ostatní ambulantní služby stále poskytujeme bez omezení. Žádáme všechny naše klienty, aby v případě, že se necítí dobře (mají zvýšenou teplotu, bolest kloubů, suchý kašel), aby si raději domluvili náhradní termín konzultace.

 

Děkujeme za pochopení!

 

 

 

11. března 2020

Krizová pomoc dětem Šestka

Na adrese Karlovarská 337/18 otevíráme nové centrum: Krizovou pomoc dětem Šestka. Ta je určena dětem a dospívajícím, kteří se ocitli v krizi nebo náročné životní situaci se kterou si nedokáží poradit vlastními silami nebo silami rodiny. Na službu se mohou obrátit i školy, orgány sociálně právní ochrany dětí, NNO a další odborníci, kteří se ve své praxi setkávají s dětmi v náročné životní situaci.

Služba je poskytována bezplatně. Podrobnější informace o centru najdete zde.

6. března 2020

Informace pro naše klienty v souvislosti s prevencí šíření nemoci Covid – 19:

Situaci sledujeme a dbáme na doporučení všech orgánů státní správy, MČ Praha 6 a také Asociace poskytovatelů sociálních služeb, jíž jsme členem. Všechny naše služby poskytujeme bez omezení. Všichni pracovníci dodržují zvýšená hygienická opatření.

Prostory, kde probíhají konzultace nebo skupinové aktivity s dětmi pravidelně větráme a dezinfikujeme. Abychom přispěli k dalšímu nešíření koronaviru, žádáme všechny naše klienty, aby v případě, že se necítí dobře (mají zvýšenou teplotu, bolest kloubů, suchý kašel), aby si raději domluvili náhradní termín konzultace.

 

Miroslava Flemrová,
ředitelka neziskové organizace Dům tří přání

6. února 2020

Spustili jsme mapu Ohroženého dítěte

 

V úterý 4.2. jsme spustili mapu Ohrožené dítě. Jejím cílem je pomoci dětem a rodinám v náročné životní situaci vyhledat adekvátní odbornou pomoc.

Mapa Ohroženého dítěte vznikala více než dva roky a nabízí rodinám komplexní,
a přitom snadno dostupnou cestu k nalezení nejbližší odborné organizace.
Do projektu se zapojily organizace pro rodiny a děti z celé České republiky a uživatelé najdou na portálu 999 míst, která mohou v obtížné situaci kontaktovat.

Vizuál k mapě Ohroženého dítěte vytvořila ilustrátorka Kateřina Kynclová.

 

Více informací najdete v TISKOVÉ ZPRÁVĚ.

 

 

 

 

 

6. února 2020

Děkujeme Firmě Expodům za věnování stanu pro Dům Přemysla Pittra

Před Vánocemi nás potěšila nabídka daru firmy Expodům, kterou jsme s radostí přivítali: rozkládací nůžkový párty stan. Má to jedinou vadu – s vyzkoušením musíme počkat do jara.

Na zahradě domu Přemysla Pittra se toho děje hodně. Děti tu hrají ping-pong a jiné hry, pořádáme zde také akce pro zaměstnance. Stan opravdu nebude zahálet.

Děkujeme.

Dům tří přání © 2017. Zapsaný ústav vedený u Městského soudu v Praze, spisová značka U 426.