Navýšili jsme kapacity v Centru Delta

Staňte se partnerem

Přispějte k bezpečí a ochraně dětí v náročných životních situacích.

Navýšili jsme kapacity v Centru Delta

Díky projektu od Nadace Sirius se nám podařilo navýšit kapacity ze 2 osob na 4, tedy, rozšířili jsme tým o další konzultanty a konzultantky. To ale nekončíme, naším cílem je mít osob v týmu 6. 

Naše týmy jsou tandem muže a ženy, který se podílí na společných konzultacích s rodiči, aby tak zajistil bezpečný prostor pro rodiny, které mají nějaké obtíže. 

  • A jak práce vypadá a s čím mohou pomoci?

Zabývají se tématem rozchodu v rodině. Pokud vás k nám nedoporučí OSPOD, což se stává, můžete nás vyhledat i sami. Obvykle se jeden z rodičů ozve (mailem nebo telefon) a sdílí s našimi konzultanty a konzultantkami svou obtíž. Ti pak mohou kontaktovat OSPOD a spolu s ním se domlouvat na dalším jednání. Pozor, v tento moment se vždy čeká na souhlas a vyjádření druhého rodiče, že chce ve spolupráci pokračovat. 

Pokud k tomu dojde, OSPOD je též součinný, setkají se rodiče u nás v Centru pro rodiny Delta. Ta prošla i obměnou, aby nás bylo klientům a klientkám příjemně. 

  • A co můžete čekat? 

Nemusíte se hlavně ničeho bát. Jsme nestrannými průvodci a průvodkyněmi, kteří spolu s vámi chtějí najít cestu ven ze zapeklitých problémů. Naším cílem je pomoci především vašim potomkům, a to ve spolupráci s těmi, kteří jsou jim nejblíž, s vámi.

Ano, během toho spolupracujeme s OSPODEM.

S tím ostatně spolupracujeme často. Jsou pro nás partnery na této cestě a jsou také těmi, kteří volí před ústavní péčí právě služby jako jsme my, aby situace mohla být řešena jiným způsobem. A právě díky navýšeným kapacitám spolupracujeme i s nimi.

Dům tří přání © 2017. Zapsaný ústav vedený u Městského soudu v Praze, spisová značka U 426.