26. září 2022

Přerušení služby v Domě Přemysla Pittra 26. 9

Dům Přemysla Pittra pro děti nebude poskytovat služby v pondělí 26. 9. 2022 z důvodu společné celodenní vzdělávací akce mimo prostory centra.

 

Děkujeme za pochopení.

19. září 2022

Přerušení služby v Deltě 20.9.

Centrum pro rodiny Delta nebude poskytovat služby v úterý 20. 9. 2022 z důvodu společné celodenní vzdělávací akce mimo prostory centra.

 

Děkujeme za pochopení.

16. září 2022

Pozvánka na benefiční divadelní představení Probuzení jara v Divadle Radar

Nezisková organizace Dům tří přání Vás zve na benefiční divadelní představení na podporu svého nového Centra duševního zdraví pro děti a adolescenty v Praze 7, které se věnuje dětem a mladistvým ohroženým v oblasti duševního zdraví.

 

Pod režijním vedením Lukáše Křížka účinkují členové divadelního souboru Za oponou.

 

KDY: 6. října 2022 od 19:00
KDE: Divadlo Radar, Pplk. Sochora 1387/9, Praha 7 – Holešovice

 

Cena vstupenky: 490,- Kč
Rezervace vstupenek na: [email protected]

 

Divadelní hra Probuzení jara od Franka Wedekinda je o bouřlivé proměně dětí v mladé dospělé. O proměně, která je nevyhnutelná, těžká a zároveň krásná, a přitom plná nepochopení ze strany dospělých – rodičů či učitelů.

 

V našem Centru duševního zdraví pro děti a adolescenty se setkáváme s dětmi, které jsou ve věku hrdinů hry, a nepochopení, nezájem, absence podpory a přijetí těžce zasahuje jejich duševní zdraví. Naše služby pomáhají dětem k uzdravení a rodině usnadňují porozumět psychickému stavu dítěte. Současně není náhodou, že jsme ke spolupráci oslovili právě Divadlo Radar, které stejně jako naše nové centrum působí v Praze 7.

Přijďte podpořit naši činnost, kterou poskytujeme ohroženým dětem a jejich rodinám více než 21 let. Celý výtěžek ze vstupného bude použit pro nově otevřené Centrum duševního zdraví pro děti a adolescenty v Korunovační ulici v Praze 7.

4. září 2022

Pozvánka na Karlínský den pro duševní zdraví – 10. 9. 2022 od 11:00

Nenechte si ujít Karlínský den pro duševní zdraví, který proběhne v sobotu 10. září v příjemném prostředí parku na Karlínském náměstí, kde se představí řada neziskových organizací a odborníků včetně naší organizace Dům tří přání.

 

Pracovnice z Centra duševního zdraví pro děti a adolescenty Praha pořádají od 14:30 WORKSHOP pro uvolnění stresu a napětí, který formou kreativních technik podpoří sebepoznání a sdílení pocitů.

 

Během dne vás čeká nabitý program včetně tvůrčích aktivit pro děti.

 

Těšíme se na vás!

 

23. srpna 2022

Den otevřených dveří – Centrum duševního zdraví pro děti a adolescenty Praha – 13. 9. 2022 od 12:00

V rámci slavnostního otevření Centra duševního zdraví pro děti a adolescenty Praha Vás zveme na Den otevřených dveří, který se uskuteční 13. září 2022 od 12:00 do 16:00.

 

Navštívit nás a dozvědět se více o našich službách můžete na adrese:

Korunovační 103/6, 170 00 Praha 7 Bubeneč (nedaleko zastávky TRAM Letenské náměstí)

 

Těšíme se na vaši návštěvu!

 

22. srpna 2022

Sbírka na letní workshopy pro ohrožené děti

Podpořte prosím Centrum pro děti Mezipatro ve sbírce na Donio.cz na materiální vybavení letních workshopů pro ohrožené děti, které Mezipatro každoročně pořádá.

 

Cílem letních socioterapeutických programů je rozvíjet dovednosti dětí, které dětem napomohou zvládnout obtížnou situaci, aby mohly dále zdravě růst a být v životě spokojené.

 

Spolu s Vámi pomůžeme ohroženým dětem, které zažily nebo zažívají něco náročného, například rozvodový konflikt rodičů, trauma, ztrátu člena rodiny, pocity ohrožení, osamění, selhávání či viny.

19. srpna 2022

Poděkování společnosti 3M

V rámci letních workshopů pro ohrožené děti z Centra pro děti Mezipatro, jsme 2. 8. přijali pozvání do Inovačního centra společnosti 3M. Firma 3M již déle než 100 let vyvíjí inovativní výrobky a řešení pro průmysl, energetiku a telekomunikace, bezpečnost a zabezpečení, zdravotnictví, kancelář a domácnost.

 

Celou návštěvou nás poutavě provázeli zaměstnanci 3M pan Daniel Samec a paní Michaela Kupková. Děti si s velkým nadšením zkoušely pracovní pomůcky, které 3M vyrábí, jako jsou brýle, sluchátka, svářecí helma nebo ochranná helma na stavbu. Měli jsme možnost podívat se i do laboratoře, kde se např. vyvíjejí a testují lepidla nebo používají 3D tiskárnu a mnoho dalšího. Ti odvážní z nás se nebáli vložit svůj mobilní telefon do nádoby s čistící kapalinou a ti kreativní zase poskládat krásné obrazy z kancelářských lepicích papírků.

 

Naši dětští klienti odcházeli z workshopu s tím, že se dozvěděli spoustu zajímavých věcí a u některých se třeba i probudilo nadšení směřující k budoucímu povolání. Velmi děkujeme za firemní dárky, které jsme obdrželi, a zejména za vřelé přijetí.

 

12. srpna 2022

Poděkování poradcům z Vašebudoucnost.cz za pomoc na Domě Přemysla Pittra pro děti 

Již po několikáté proběhl na konci července v Domě Přemysla Pittra pro děti dobrovolnický den týmu finančních poradců z Vašebudoucnost.cz. Dobrovolníci nám pomohli s umytím oken a úpravou zahrady. Odvezli odpad z kůlny, posekali zahradu, vypleli záhony a zasadili nová semínka, aby si ohrožené děti mohly zpestřit pobyt pěstováním paprik či mrkve.

 

Z celého srdce děkujeme za pomoc! Vážíme si všech našich partnerů, kteří spolu s námi pomáhají vracet dětem barvy do života.

 

Dům tří přání © 2017. Zapsaný ústav vedený u Městského soudu v Praze, spisová značka U 426.