25. května 2023

Stěhování Centra pro děti Mezipatro na novou adresu

Centrum pro děti Mezipatro od 1. 6. 2023 mění adresu poskytování služeb na: Na Klikovce 367/7, 140 00 Praha 4 – Nusle (5minut pěšky od zastávky tram a metra C Pražského povstání). Telefonické kontakty zůstávají stejné: 724 865 400, 602 235 074
 

S tím souvisí, že v termínu 29. 5.-2. 6. 2023 bude naše centrum uzavřené z důvodu stěhování. Uzavírka se týká rovněž terénní služby. V daném období budeme také omezeně reagovat na telefonický a emailový kontakt.
 
Děkujeme za pochopení a budeme se na vás těšit od 5. 6. na nové adrese.
 
Tým Mezipatra
 

 

18. dubna 2023

Klára Konvalinová ve výboru Asociace dítě a rodina

Klára Konvalinová, zástupkyně ředitelky a vedoucí odborných služeb organizace Dům tří přání, byla zvolena do výboru Asociace Dítě a Rodina, z.s.!

Asociace Dítě a Rodina, z.s. je sdružením organizací působících v oblasti péče o ohrožené děti. Svými aktivitami naplňují přání, aby každé dítě mohlo vyrůstat v rodinném prostředí.

 
Kláro, gratulujeme!
 

 

16. dubna 2023

Vy nakupujete, e-shopy nám přispívají. Přidejte se na Givt.cz

Věděli jste, že činnost naší organizace můžete podporovat i bez toho, aniž byste něco platili? Právě takovou službu nabízí platforma Givt.cz, přes kterou lidé přispěli už víc než 10 milionů korun jen tím, že nakupují online. Přidejte se a pomáhejte svými nákupy také!
 

Jakým způsobem nás můžete přes Givt podpořit?

1. Před nákupem se do e-shopu proklikněte z www.givt.cz a pak nakupujete, jak jste zvyklí. Můžete se zaregistrovat na www.givt.cz/pridejte-se nebo nakupovat anonymně.
2. Přidejte si do prohlížeče Pomocníka, který Vám sám připomene, na kterých e-shopech lze pomáhat. Pokud si jej navíc přidáte do 23. 4. 2023 z odkazu www.givt.cz/aplikace/dum-tri-prani, Givt nám za každého Pomocníka pošle 30 Kč.
3. Jestli nakupujete spíš na telefonu, na Google Play je pro telefony se systémem Android dostupná i aplikace Givt.cz.
4. Dejte o této možnosti podpory vědět i svým přátelům a známým. Čím víc nás bude, tím více budeme schopni pomoci.
 

Věděli jste, že Češi v loňském roce utratili na e-shopech celkem 197 miliard korun?
 

Pojďme letos přeměnit alespoň část těchto nákupů na dobro skrze Givt.cz.
 

Vážíme si Vaší podpory a děkujeme, že nám pomáháte vracet dětem barvy do života!
 

 

31. března 2023

Přerušení provozu v Domě Přemysla Pittra

⚠️OZNÁMENÍ | Z důvodu havárie kanalizace musíme až do odvolání přerušit provoz v Domě Přemysla Pittra pro děti (Karlovarská 18, Praha 6). Konzultace s objednanými klienty se přesunou do našeho Centra pro rodiny Delta na adrese Staropramenná 29, Praha 5.

O znovuotevření DPPD vás budeme informovat. Děkujeme za pochopení.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22. února 2023

Exkurze studentů v Centru pro rodiny Delta

Naše Centrum pro rodiny Delta navštívili studenti a studentky třetího ročníku oboru Sociální činnost z Gymnázia a Střední odborné školy pro zrakově postižené, kteří ve škole aktuálně probírají téma sociální práce s rodinou. Budoucím pracovnicím a pracovníkům v sociálních službách jsme nejprve představili naši organizaci Dům tří přání a služby jednotlivých center. Následovalo povídání o Deltě včetně příkladů z praxe. Studenti byli velice zvídaví a hodně se doptávali, např. jak se přihlíží k názoru a přání dítěte ve sporu rodičů, co může u nás dělat pracovník v sociálních službách a co sociální pracovník, nebo význam supervize v sociální práci. Zkušenost to byla oboustranně příjemná a přínosná.

 

 

 

 

 

 

 

 

8. února 2023

Administrativně-provozní tým na nové adrese

Administrativně-provozní tým se přestěhoval do Křižíkova domu na Letné, kde již sídlí naše Centrum duševního zdraví pro děti a adolescenty.

 

Nyní nás naleznete na adrese: Korunovační 103/6, 170 00 Praha 7 – Bubeneč

Telefonické a e-mailové kontakty na ředitelku organizace a další pracovnice týmu najdete na našich webových stránkách: www.dumtriprani.cz/kontakty/

 

 

 

 

 

 

 

 

8. února 2023

Vernisáž v Centru pro děti Mezipatro

Pololetí skupinových programů Centra pro děti Mezipatro bylo zakončeno ve slavnostním duchu tradiční vernisáží, na kterou přišli naši dětští klienti i s rodinnými příslušníky. Děti, které navštěvují naše socioterapeutické skupinové programy, se v ateliéru mohly pochlubit svými výtvory z Výtvarné a Keramické dílny.

V Centru pro děti Mezipatro podporujeme zdravý vývoj osobnosti dětí. Umožňujeme dětem hravě a tvořivě poznávat samy sebe, bezpečně vyjadřovat svá přání, myšlenky a pocity a rozvíjet zdravé vztahy v rodině i mimo ni. Provázíme děti při zvládání náročných situací a životních změn. Výtvarná dílna je určena pro děti obtížně navazující kontakt samy se sebou, pro děti s potřebou odbourávání tenze a úzkosti, s potřebou neverbálního vyjadřování citového a pocitového světa, který se často odehrává na pozadí zátěže či traumatu. Umožňuje zažívat úlevu a radost z tvorby.

Keramickou dílnu uvítají zejména děti s potřebou bezpečí a ocenění. Je vhodná pro děti, které vyhledávají spíše klidné prostředí vhodné k odpočinku a pozvolnému nabírání nových sil.

Děkujeme našim skvělým sociálním pracovníkům, lektorům i dobrovolníkům, kteří se dětským klientům v Mezipatře věnují. Děkujeme městské části Praha 5, která nám v loňském roce dala prostředky na nákup materiálu do programu Výtvarné a Keramické dílny. A v neposlední řadě velký dík patří i soukromým dárcům, bez jejichž podpory bychom se neobešli. Například papírnictví Svět školáka, které nám svou dlouhodobou podporou pomáhá vracet ohroženým dětem barvy do života!

 

 

 

 

 

 

 

19. ledna 2023

Získali jsme 2. místo ve sbírce ČSOB pomáhá regionům a finanční příspěvek ve výši 77 132 Kč

V 10. ročníku sbírky ČSOB pomáhá regionům jsme díky neuvěřitelné podpoře dárců skončili na krásném druhém místě a podařilo se nám vybrat i s příspěvkem od partnera sbírky ČSOB neuvěřitelných 77 132 Kč!

 

Za získané peníze vybudujeme dřevěný zahradní domek na zahradě našeho Domu Přemysla Pittra pro děti v akutní krizi, který dětem poskytne další zázemí pro relaxaci, konzultace a oázu klidu a bezpečí. Už se moc těšíme na přípravu a realizaci projektu. O dalším průběhu vás budeme rádi informovat.

 

Děkujeme, že spolu s námi vracíte dětem barvy do života!

 

 

 

 

 

 

 

Dům tří přání © 2017. Zapsaný ústav vedený u Městského soudu v Praze, spisová značka U 426.