23. března 2022

Rozvod není boj

Text: Pavel Klíma

 

Musí být rozvod vždy bojem? Nemusí. Vždy záleží na postojích jeho hlavních aktérů – expartnerů. Je to zkrátka volba. Tak jako si volíme svého životního partnera a během sňatku s ním uzavíráme dohodu, tak i v případě, že z různých důvodů dochází k partnerskému rozchodu, nebo rozvodu, máme moc nad tím, jak bude vypadat čas po něm. Strategií se nabízí více.
(Pokračování textu…)

30. července 2021

Letní výletní tipy

Text: Stanislav Drda

 

Letní čas láká především k trávení volného času venku a v přírodě. Navíc vzhledem k letošnímu školnímu roku, který děti a mládež strávili takřka celý u počítačů, lze pobyt v přírodě o to více jen doporučit. Přinášíme tak několik tipů na výlety do méně známých zajímavých přírodních míst v okolí Prahy. Vybíráme navíc taková místa, kam se lze pohodlně dostat i bez auta.

 

(Pokračování textu…)

10. června 2021

Návrat dětí do škol – tipy pro rodiče

Text: Stanislav Drda

 

Návrat dětí do škol vystavuje děti i rodiče nutnosti vyrovnávat se s neobvyklou situací v kontextu celého současného období. Nikdo z nás nezažil něco podobného jako naše současná generace dětí za uplynulý školní rok. Odborníci diskutují o možných dopadech celého pandemického období na mladou generaci i na nás dospělé, ale čas teprve ukáže, jaké všechny následky vlastně tato doba s sebou obnáší. V každém případě máme možnosti zaujímat určitá opatření na podporu dětí i sebe při zvládání aktuálního stavu a při aklimatizaci na nové podmínky.

 

(Pokračování textu…)

6. května 2021

Duševní zdraví dětí a my – rodiče. 

Text: Miroslava Flemrová 
Foto: Tomáš Princ

 

Že aktuální situace s dlouhodobou distanční výukou, pobytem rodin v uzavřeném prostředí a přerušení řady sociálních vztahů dopadá na děti, o tom nikdo nepochybuje. Jestli už před pandemií se zdálo, že nové technologie, rychlost informací, sociální sítě a změny hodnot s tím spojené vytváří prostředí velké nestability a ztráty jistot, nyní jakoby nic jiného než nejistota neexistovalo.

Osobně si myslím, že mluvit o návratu do časů před jarem 2020 není reálné. K mnohému, nač jsme byli zvyklí, nebude návrat možný.

 

Naštěstí jsme vybaveni od matky přírody schopností reagovat na změny.

 

(Pokračování textu…)

24. března 2021

Michal Kniha: Přestaňme vnímat rozvod jako boj. Je to vážná krize, která se ale dá přežít. Pandemie nám nasvítila skutečné hodnoty.

Série rozhovorů s pracovníky neziskové organizace Domu tří přání si klade za cíl představit tým lidí, kteří za organizací stojí, přiblížit obsah práce zaměstnanců jednotlivých center a nakouknout pod pokličku příběhů, se kterými se potkávají. Protože naši sociální pracovníci, vychovatelé a terapeuti jsou naši hrdinové.

 

#socialnipracovnicinasihrdinove

 

Druhou sérii rozhovorů se sociálními pracovníky a terapeuty z Domu tří přání začínáme rozhovorem s Michalem Knihou, bývalým vedoucím Centra pro rodiny Delta, v současnosti externím spolupracovníkem naší organizace. Povídali jsme si o vnímání krize jako běžné součásti života, o tom, že bychom neměli chápat rozvod jako boj, jak komunikovat s expartnerem, zda existuje „dobrý rozvod“, a především o tom, že rozvod je vážná krize, která se dá přežít.

 

Text: Veronika Havlíková
Redakční úpravy: Martina Přečková
Foto: Tomáš Princ

 

(Pokračování textu…)

21. prosince 2020

PF 2021

Text: Miroslava Flemrová
Foto: Tomáš Princ

 

Milí podporovatelé a spolupracovníci Domu tří přání,

máme za sebou mimořádný rok. Nechci zde opakovat co vše je v prosinci 2020 jinak, než bylo v prosinci roku 2019. Nechci shrnovat o co nás rok 2020 připravil a jaké těžké důsledky nás možná čekají. Dívám se na svět očima životního optimisty.

(Pokračování textu…)

21. prosince 2020

Rok 2020 očima vedoucích našich center

Jaký byl rok 2020 očima vedoucích našich center? Přečtěte si shrnutí a zamyšlení nad rokem 2020.

 

Text: vedoucí center
Foto: Tomáš Princ 

(Pokračování textu…)

21. prosince 2020

Karolína Balcarová: Mám ráda lidi a příběhy. O ZDVOPech by se mělo začít více mluvit.

Série rozhovorů s pracovníky neziskové organizace Domu tří přání si klade za cíl představit tým lidí, kteří stojí za Domem tří přání.
Přiblížit, co je obsahem práce sociálního pracovníka a příběhy, se kterými se potkáváme. Protože naši sociální pracovníci, vychovatelé a terapeuti jsou naši hrdinové.

#socialnipracovnicinasihrdinove

 

S ředitelkou Domu Přemysla Pittra pro děti, Karolínou Balcarovou, jsme v rozhovoru probraly řadu témat. Od poslání ZDVOPů, přes podrobný popis chodu DPPD až k sdělení, že nic není ztracené. V závěru rozhovoru najdete i Karolíny přání pro Dům tří přání. Karolína Balcarová se totiž rozhodla věnovat naplno přímé práci, a tak je tento rozhovor i trochu bilanční. Přejeme Vám příjemné čtení a Tobě, Karolíno, přejeme hodně štěstí a spokojenosti. A děkujeme za všechno!

 

Text: Veronika Havlíková
Redakční úpravy: Klára Konvalinová
Foto: Tomáš Princ 

(Pokračování textu…)

Dům tří přání © 2017. Zapsaný ústav vedený u Městského soudu v Praze, spisová značka U 426.